Japonya ‘yı Dünyanın En İnce Milletlerinden Yapan 8 Beslenme İlkesi


Japon halkı yaşam beklentisi için mutlak bir sicile sahiptir . Ayrıca, dünyanın en zayıf ülkesi olarak kabul edilir, çünkü sakinlerin sadece  % 3’ü obeziteden muzdariptir. Beslenmeye karşı özel tutumları bu durumda önemli bir rol oynamaktadır. Hükümet tarafından önerilen ve Japonya’da aktif olarak kullanılan özel bir beslenme sistemi var. 2000 yılında birkaç bakanlık tarafından geliştirilmiştir ve popüler bir çocuk oyuncağından sonra “Japon yemek rehberi dönen top” adıyla ünlüdür.

“Japon yemek rehberi dönen top” un ana özelliği, karbonhidratların düşük miktarda yağ üzerindeki baskınlığıdır . Ayrıca çok fazla şeker içeren tuz, işlenmiş gıdalar, tatlılar ve içeceklerin azaltılması önerilir.

Tüm ürünler birkaç gruba ayrılır – her birinin günde önerilen sayıda porsiyonu vardır (porsiyonların büyüklüğü bir kişinin yaşına ve cinsiyetine bağlıdır). Diyetin temeli, sebzeler (taze, işlenmiş ve çorbalarda), et ve balık yemekleri tarafından takip edilen tahıllar ve tahıllardır . Meyve ve süt ürünleri günde 2 porsiyonda önerilmektedir.

Japonya'yı Dünyanın En İnce Milletlerinden Biri Yapan 8 Beslenme İlkesi

© moniquemk / depositphotos   © kibsri / depositphotos   © vectorpro / depositphotos  

 • Sadece ne yediğimiz değil, aynı zamanda nasıl yediğimiz de önemlidir. Japonların yemeklerinin tadını çıkarmak gelenekseldir . Dahası, vücudunuz için en uygun ritmi bulmanız ve takip etmeniz, günde yaklaşık aynı saatte yemek yemeye çalışmanız önerilir.
 • Diyet, nadiren uluslararası yemekler dahil olmak üzere pirinç veya balık gibi yerel ve mevsimlik ürünlere odaklanmaktadır  .
 • Her öğün dengeli olmalı ve çeşitli gıda gruplarından ürünler içermelidir. Örneğin, Japonya’da tipik bir okul yemeği pirinç, et veya balık, Miso çorbası, bir bardak süt ve bir meyveden oluşur.
Japonya'yı Dünyanın En İnce Milletlerinden Biri Yapan 8 Beslenme İlkesi

© Donnay / depositphotos  

 • İlkokuldan beslenmeye karşı bilinçli tutum oluşur. Öğle yemeği bir mola değil, eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Öğle yemeği sırasında, hiç kimse okul çocuklarını acele etmez ve öğle yemeğini bitirdikten sonra çocuklar masaları kendileri temizler.
 • Makul yemeklerin yanı sıra yenen yiyecekler ve harcanan kaloriler arasında bir denge sağlamak önemlidir . İkincisi, farklı fiziksel aktivitelerle elde edilir.
 • Hazır yiyecekleri uzun süre tutmak ve önceden yemek pişirmek Japonya’da sağlıklı kabul edilen bir şey değildir. Odak noktası her zaman taze ürünlerdir.
Japonya'yı Dünyanın En İnce Milletlerinden Biri Yapan 8 Beslenme İlkesi

© Nataly-Nete / depositphotos  

Gördüğünüz gibi, Japon halkının beslenme sistemi şeffaf ve anlaşılabilir. Ulusal mutfağınızın taze ürünlerini ve yemeklerini tercih edin, tüketilen yağ ve tatlı miktarını sınırlayın ve bilinçli olarak yediğiniz her şeyle bağlantı kurun. Basit olmasına rağmen, bu kurallar çok etkili çalışır. Bu araştırma sonuçları doğrulandı ve 2016’da yayınlandı. Bu araştırma sırasında, bir grup Japon bilim adamı 15 yıldır yaklaşık 80.000 Japon insanının yemek alışkanlıklarını inceliyordu. Ölüm oranı resmi beslenme önerileri uygulayan o insanlar arasında% 15 daha düşük olduğu bulunmuştur.

Brightside.me


  Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

  Sizin Tepkiniz Nedir?

  Beğenmedim Sanki Beğenmedim Sanki
  0
  Beğenmedim Sanki
  confused confused
  0
  confused
  fail fail
  0
  fail
  fun fun
  0
  fun
  geeky geeky
  0
  geeky
  love love
  0
  love
  lol lol
  0
  lol
  omg omg
  0
  omg
  win win
  0
  win

  0 Yorum

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bir format seçin
  Kişisel Test
  Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
  Basit Test
  Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
  Anket
  Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
  Serbest Yazı
  Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
  Liste
  Klasik İnternet Listeleri
  Geri Sayım Listesi
  Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
  Açık Liste
  Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
  Oylanabilir Liste
  En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
  Fotoyla Anlatım
  Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
  Video
  Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
  Ses
  Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
  Görsel
  Fotoğraf veya GIF
  GIF
  GIF Formatı